Barion Pixel
Weboldalunkon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy az Ön igényeit minél jobban ki tudjuk szolgálni.
Kategóriák / Termékek
picture picture

A trambulinrögzítő fontossága

Nincs olyan ember, aki ne élvezné a trambulinon való ugrálás nyújtotta önfeledt szórakozást. Ehhez azonban biztosítani kell minden olyan feltételt, amely biztonságossá teszi az eszközhasználatot. Ennek egyik, ha nem a legfontosabb lépése a trambulin talajhoz való megfelelő rögzítése. Legújabb blogcikkünkkel a trambulinrögzítő használatának fontosságára szeretnénk felhívni a figyelmet.

A trambulin megfelelő elhelyezése

Mielőtt felállítanánk a trambulint az udvarunkban, azelőtt érdemes egy olyan területet kiválasztani, ahol a legkisebb a kockázata annak, hogy használat közben balesetveszélynek lesz kitéve az eszköz. Épp ezért ajánlott egy sík és pázsitos, valamint mindenféle kavicsoktól és kövektől mentes talajon elhelyezni a trambulint. Nagyon fontos, hogy az eszközt ne betonra, aszfaltra, vagy faalapra állítsuk fel. Továbbá érdemes olyan helyet keresni a trambulinnak, ahol annak legalább 3 méteres körzetében semmilyen fa, bokor, kerítés, épület stb., sem található, ezzel elkerülve az esetleges károkozást abban az esetben, ha a trambulin véletlenül felborulna.

A rögzítés

A megfelelő környezet kiválasztása sajnos önmagában még nem elegendő a trambulin teljesen biztonságos használatához, ugyanis a sík talaj és a masszív lábak ellenére a trambulin így is ki van téve az erős szélviharok, valamint a nagy igénybevétel okozta felborulás veszélyének. Ennek megelőzése érdekében kell használni a trambulinrögzítőt. Szerencsére ezek számos változatban elérhetőek, így a trambulin tulajdonosok a legkülönbfélébb eszközök közül tudják kiválasztani a számukra legalkalmasabb rögzítőt.

Alapvetően a trambulin rögzítőknek két nagy csoportja létezik. Az egyik, az ún. talajcsavar, amely egy bilincs segítségével a trambulin lábának alsó részét rögzíti a földhöz (1. ábra). Hátránya, hogy ez az eszköz kizárólag a csavarozott lábú trambulinokhoz alkalmazható, ugyanis a csúsztatásos technikával összeállítható trambulinok esetében fennáll a veszélye annak, hogy a lábak elválnak a kerettől, ha ezt a rögzítési módot használjuk.

A trambulinrögzítők másik nagy kategóriáját alkotják a rögzítőhorgonyok (2. ábra). Ebből több fajta is megtalálható a piacon, am elyek közül a menettel és feszítőszalaggal ellátott változatok a legjobbak, ugyanis ez minden trambulin típushoz ideális. A feszít őszalagnak köszönhetően ez az eszköz nem csak a trambulin lábát, hanem a keretet is a talajhoz rögzíti (3. ábra), illetve egyben megakadályozza azt, hogy a nem csavarral összeállított trambulinok lábai kicsúszanak a helyükről. A menetes véggel ellátott horgonynak köszönhetően pedig stabilan áll a földben a rögzítő. A szóban forgó típusnak van egy egyszerűbb kivitele is, a leszúrható kampó (4. ábra). Ez a változat azonban a talajcsavarhoz hasonlóan csak a trambulin lábának alsó részét rögzíti, ám ehhez nem tartozik bilincs, illetve a vége nem menetes kialakítású, így nem biztosít megfelelő rögzítést a trambulinnak, használatát épp ezért nem ajánljuk pénztárca barát ára ellenére sem. A horgonyrögzítőkre visszatérve, érdemes felhívnunk arra a figyelmet, hogy az eszközhöz tartozó feszítőszalagból létezik műanyag, illetve fémcsatos kivitel is. Természetesen az utóbbi változat sokkal strapabíróbb.

Milyen trambulinrögzítőt érdemes választani?

Az általunk bemutatott két rögzítő típus közül, a feszítőpánttal ellátott menetes rögzítőhorgony kiváló választás lehet minden trambulin tulajdonos számára univerzális felhasználása miatt, ugyanis ez mindegyik (kültéri!) trambulin típushoz megfelel. A lényeg, bármelyik rögzítési módszer mellet is dönt, mindig alkalmazzon trambulinjához rögzítőeszközt, ugyanis a baleset megelőzése, valamint az abból keletkező károk és sérülések elkerülése mindennél fontosabb!